19 marca 2024 roku w Medycznym Studium Zawodowym w Chełmie odbyła się gala stypendystów programu Fundusze Europejskie dla Lubelszczyzny. Projekt „Lubelska kuźnia talentów 2023-2024” realizowany jest przez województwo lubelskie w ramach Działania 10.4 Kształcenie Zawodowe, Priorytetu X Lepsza edukacja, programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, dofinansowanego przez Unię Europejską. Celem projektu jest rozwijanie wiedzy i umiejętności specyficznych, motywowanie i wspieranie rozwoju emocjonalno-społecznego oraz wspieranie twórczego myślenia zdolnych uczniów uczęszczających do szkół zawodowych, którzy znajdują się w  niekorzystnej sytuacji społeczno-ekonomicznej.
Z naszej szkoły stypendia otrzymali: Patrycja Dąbek, Kamila Wójcik, Klaudia Koza, Adrian Kmieć, Mateusz Chmielewski i Bartłomiej Gawera. Wsparcie stypendialne o łącznej kwocie 6000 zł, tj. 600 zł miesięcznie dla każdego ucznia  przyznane zostało na okres 10 miesięcy. Gratulujemy tak licznej grupie naszych stypendystów i cieszymy się z ich sukcesu.
Opracował: Mirosław Sulima