W dniu 17.03.2021 uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Krasnymstawie z klas I, II, III i IV TECHNIK INFORMATYK wzięli udział w zajęciach online przygotowanych przez wykładowcę Uczelni Państwowej w Zamościu w ramach Uniwersytetu Pierwszego Wieku.

Pan prof. Krzysztof Pancerz w bardzo ciekawy sposób przeprowadził dla młodzieży zajęcia pt. „Język R".

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznać interpretowany język programowania R oraz środowisko do obliczeń statystycznych i wizualizacji wyników. R jest podstawowym językiem programowania w bioinformatyce, spopularyzowanym głównie dzięki stworzonemu przez Roberta Gentlemana repozytorium Bioconductor.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie i czekamy na kolejne zajęcia.

Zajęcia zorganizowali: Grzegorz Małek, Zbigniew Szałaj, Mariusz Gronkowski

Galeria

Przełamującą rutynę była lekcja języka angielskiego prowadzona przez panią Magdalenę Margol-Klimek z Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Wykładowczyni skupiła się na błędach w wymowie angielskiej często popełnianych przez polskich uczniów. Poruszone zostały m.in.: błędy prowadzące do zamieszania w komunikacji, kwestie wymowy końcówek, samogłosek, ubezdźwięczniania lub udźwięczniania spółgłosek.

Zajęcia miały formę zdalną i odbyły się 12 marca 2021 na platformie Microsoft Teams. Udział w nich wzięli uczniowie klas drugich (technik hotelarstwa i technik elektronik) oraz klasy IV TI.

Opracował: Marcin Góreczny

W dniu 10.03.2021 uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Krasnymstawie z klas IV: technik informatyk, technik elektryk i elektronik, technik geodeta, technik hotelarstwa, technik optyk, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki wzięli udział w zajęciach online przygotowanych przez Państwową Inspekcję Pracy w Lublinie, które były poświęcone zagadnieniom związanym
z zawieraniem umowy o pracę. Temat ten w bardzo ciekawy sposób zaprezentowała młodzieży pani Katarzyna Fałek–Kurzyna. Dzisiejsze zajęcia rozpoczęły cykl spotkań na temat prawa pracy.
W zajęciach wzięło udział 72 uczniów. W najbliższej przyszłości odbędą się warsztaty dla uczniów klas trzecich. Dziękujemy za spotkanie i czekamy na kolejne zajęcia.
Stronę techniczną spotkania zorganizował pan Grzegorz Małek.
Organizatorem zajęć był pan Mirosław Sulima.

"Żaden wiatr nie sprzyja temu, kto nie ma wyznaczonego portu”

Michel de Montaigne

Dnia 3 marca 2021 roku klasa III technik hotelarstwa i technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz II  technik hotelarstwa  i elektronik po szkole podstawowej uczestniczyły w szkoleniu na temat poczucia własnej wartości.Spotkanie zorganizowane zostało w ramach współpracy z Uczelnią Państwową  im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

Prowadząca , pani dr Halina Iwańczyk, w bardzo przystępny sposób przybliżyła uczestnikom tematykę związaną z okresem dojrzewania .Mówiła o czynnikach  wpływających na poczucie własnej wartości oraz przedstawiła  proces formowania osobowości.

Pani Doktor przedstawiła różne koncepcje formowania tożsamości, ale niestety wyjaśniła nam , że nie ma recepty na budowanie poczucia tożsamości. Każdy  człowiek ma swoją, indywidualną ścieżkę rozwoju osobistego.

Wirtualnym bukietem kwiatów uczniowie podziękowali prowadzącej  za wartościową i interesującą prelekcję, zapewniając, że wynieśli z niej wiele cennych informacji.

Dziękujemy i czekamy na kolejne spotkania.

Opracowała Iwona Dobosz

W dniu 03.03.2021 uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Krasnymstawie z klas I, II, III i IV TECHNIK INFORMATYK wzięli udział w zajęciach online przygotowanych przez wykładowcę Uczelni Państwowej w Zamościu w ramach Uniwersytetu Pierwszego Wieku.

Pan prof. Krzysztof Pancerz w bardzo ciekawy sposób przeprowadził dla młodzieży zajęcia pt. „HTML5” oraz "Programowanie w języku Java".

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznać historię tworzenia stron WWW oraz nowe trendy związanę z językiem HTML na praktycznych przykładach. Podczas zajęć z programowania zostały przedstawione programowania w konsoli jak i aplikacji z interfejsem graficznym GUI.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie i czekamy na kolejne zajęcia.

Zajęcia zorganizowali: Grzegorz Małek, Zbigniew Szałaj, Mariusz Gronkowski

Galeria