W Dniu 3.02.2023   na  podsumowaniu Powiatowego  Konkursu Plastycznego „Ekologiczna kraina przyszłości” uczniowie Zespołu Szkół  Nr 2 im .Bartosza Głowackiego  w Krasnymstawie przygotowani przez P. Dorotę Włodarczyk    zajęli następujące miejsca :

Kategoria (prace przestrzenne)  I miejsce Turczyńska Karolina IV TG , II miejsce  Jurczak Anna IVGTH

Kategoria (prac płaskich)  II miejsce Wrona Nikola III TH,   III miejsce Steć Magdalena  IV GTR

Wyróżnienia otrzymały : Korowaj Kamila I TG, Dziedzic Maja IIITH, Klusek Michalina IIITH, Chmiel Emanuela IIITH, Jachorek Maja IIITH . Gratulujemy zwycięzcom .

Powiat krasnostawski realizuje projekt pod nazwą; „Mocni energią – poprawa efektywności energetycznej i wykorzystanie energii odnawialnej w szkołach powiatu krasnostawskiego”. Zarząd i Rada Powiatu w Krasnymstawie otrzymali dofinansowanie w ramach ogłoszonego przez Ministra Klimatu – Operatora Programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu” naboru wniosków na „Poprawę efektywności energetycznej w budynkach szkolnych” współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021.

Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi ok. 7,6 mln zł , a Powiat Krasnostawski otrzymał  dofinansowanie na kwotę ok. 5,1 mln zł.

Projekt realizowany jest w następujących placówkach: I Liceum Ogólnokształcącym im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie, II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Krasnymstawie, Zespole Szkół Nr 2 im. B. Głowackiego w Krasnymstawie, Zespole Szkół Nr 1 im. T. Kościuszki w Krasnymstawie oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Krasnymstawie.

W Zespole Szkół Nr 2 im. B. Głowackiego w Krasnymstawie, koszt inwestycji wyniósł
– 2 075 266 zł. W ramach prac remontowych wykonano:

• montaż instalacji fotowoltaicznej,
  • montaż oświetlenia wewnętrznego wykorzystujący diody led,
  • wymianę źródła ciepła na pompę ciepła powietrze-woda,
  • wymianę całej instalacji grzewczej,
  • ocieplenie ścian zewnętrznych sali gimnastycznej i budynku szkoły,
  • ocieplenie stropodachu budynku sali gimnastycznej,
  • zmodernizowano systemy centralnego ogrzewania.

Dzięki zrealizowanej inwestycji w szkole nastąpi: oszczędność energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa estetyki,  stworzenie komfortowych warunków do nauki dla uczniów oraz pracy dla nauczycieli.

GALERIA

21 grudnia, społeczność naszej szkoły spotkała się, by uczcić pamiątkę Bożego Narodzenia. Był to wyjątkowy dzień, gdyż zgromadził razem wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Uroczyste stroje, kolędy, życzenia i „Historia narodzin Jezusa” przedstawiona przez naszych uczniów, wprowadziła wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój. Podczas uroczystości Pani Dyrektor szkoły złożyła świąteczne życzenia, a uczniowie przypomnieli o najważniejszych wartościach: życiu, miłości, nadziei i wierze, że Bóg przyszedł na ziemię.
Po zakończeniu montażu słowno – muzycznego nastąpiło wspólne kolędowanie wszystkich zgromadzonych.

Nad organizacją uroczystości i świątecznym wystrojem czuwała pani Beata Kostrzewska.

GALERIA

W dniu 15.12.2022r. gościliśmy u nas w szkole  żołnierzy  z 25 Batalionu Lekkiej Piechoty w Zamościu, którzy przeprowadzili szkolenie dot. struktury i działania wojska.  Uczniowie klas IV mogli zobaczyć miedzy innymi sprzęt jakim dysponuje batalion. Prowadzący  szczegółowo przedstawili budowę poszczególnych broni oraz zastosowanie wyposażenia żołnierza.

Uczniowie klasy I TG i I TEL, 9 grudnia uczestniczyli w lekcji muzealnej na temat: „Życie w średniowiecznym grodzie”, którą przeprowadził pan Konrad Grochecki. Młodzież poznała historię rozwoju, konstrukcje i specyfikę życia codziennego w  średniowiecznych grodach na ziemiach polskich.
We wtorek 6 grudnia, klasy II TI/ TMRiA oraz III TH/TG, wzięły udział w „Mikołajkach w Szczekarzewie”. W ramach spotkania wysłuchały interesującej gawędy pana Tomasza Sienickiego na temat swojego przodka Mikołaja Sienickiego herbu Bończa, żyjącego w latach 1520-1582, wybitnego polityka XVI wieku związanego z naszym regionem.
Lekcje muzealne zorganizowane były, w ramach współpracy z Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie.