19 czerwca 2024r, w Zespole Szkół Nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie odbyła się konferencja poświęcona realizacji projektów dofinansowanych z programu Erasmus+, Europejskiego Funduszu Sprawiedliwości
i Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego.
W spotkaniu wziął udział Pan Marek Nowosadzki wicestarosta krasnostawski, który skierował szereg ciepłych słów do nauczycieli zaangażowanych w przygotowywanie i realizację projektów. Obecni byli również Pani dyrektor Renata Burdan, Pani wicedyrektor Justyna Wolska, nauczyciele i uczniowie ZS Nr 2. Podsumowania projektów dokonał szkolny koordynator programu Erasmus+/FERS Pan Mirosław Jurkowski. Główną częścią każdego projektu jest czterotygodniowy zagraniczny staż, w którym uczestniczą uczniowie ZS Nr 2. W wypowiedzi znalazły się dane z wykonania budżetów projektów, fotoreportaże z miejsc pracy i wypoczynku uczniów. W wideokonferencji, jaką przeprowadzono z greckim partnerem, Pani Oxana Wioska omówiła pobyt naszych uczniów w Tolo. Na zakończenie konferansjer zaprezentował krótkie wspomnienia uczestników mobilności w Grecji i we Włoszech. Lunch w greckim stylu przygotowała Pani Weronika Kleszowska.

GALERIA

24 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie, odbyło się rozstrzygniecie XVIII edycji Powiatowego Konkursu Historycznego „Ocalmy naszą przeszłość”. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Porozumienie Ziemi Krasnostawskiej i Miejska Biblioteka Publiczna.

W kategorii szkół ponadpodstawowych- praca multimedialna „Jak zmieniła się moja miejscowość na przestrzeni lat po II wojnie światowej”:

II nagrodę otrzymała- Weronika Ciołek

Wyróżnienie otrzymali: Hanna Zielińska, Konrad Łusiak, Damian Sawicki.

W kategorii szkół ponadpodstawowych- praca plastyczna „Kapliczki i krzyże przydrożne na terenie powiatu krasnostawskiego”, wyróżnienie otrzymała Julia Kendzierawska.

W kategorii szkół ponadpodstawowych- praca pisemna, wyróżnienie otrzymał Jakub Tarnowski za pracę na temat „Lokacja Krasnegostawu w 1394 roku”.

Prace konkursowe powstały pod kierunkiem nauczycieli historii p. Moniki Matwieji p. Weroniki Pazyny.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA

Dzisiaj  obchodziliśmy Zakończenie Roku Szkolnego klas maturalnych. Były wspomnienia, nagrody, podziękowania i pożegnania. A wszystko uświetnione występami naszych młodych artystów.
Drodzy absolwenci życzymy Wam zdania egzaminów maturalnych, dostania się na wymarzone uczelnie, znalezienia dobrej pracy a przede wszystkim szczęśliwego życia.
"Szczęśliwej drogi, już czas ..."

Podczas uroczystości wyróżniono i nagrodzono następujących absolwentów:

Uczniowie z najwyższą średnią i nagrodą książkową:

1. Karalina Turczyńska - klasa V TE-TG
  2. Adrian Kmied - klasa VTI
  3. Martyna Alina Jaworska - Klasa V TMRIA-TO
  4. Milena Niedrowska - klasa V TEL TH

Za bardzo dobre lub dobre wyniki w nauce, wzorowe i bardzo dobre zachowanie, pracę na rzecz szkoły i osiągnięcia sportowe, nagrody otrzymują następujący uczniowie:

V TEL

2. Mateusz Chmielewski
  3. Kamil Liśkiewicz
  4. Bartłomiej Gawera

Uczniowie klas V nagrodzeni Stypendium Starosty Krasnostawskiego za wyniki w nauce
i zachowaniu:

1. Mateusz Chmielewski
  2. Martyna Jaworska
  3. Adrian Kmieć
  4. Nikola Kubik
  5. Milena Niedrowska
  6. Wiktoria Nizioł
  7. Maja Smolira
  8. Karolina Turczyńska

GALERIA

Na zaproszenie Domu Pomocy Społecznej w Surhowie, laureatki VII edycji konkursu The Voice of Głowacki wystąpiły 17 kwietnia z krótkim koncertem.
Julia Muda, Klaudia Żuk, Oliwia Nosal, Lena Bielesza, Maja Szostak, Natasza Soboń oraz Aleksandra Skrzypczuk zaśpiewały dla mieszkańców i pracowników DPS w Surhowie.
Na koncercie obecna była również Pani Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie Renata Burdan i Pan Michał Antoniak – jeden z jurorów konkursu.
Mamy nadzieję, że zostawiliśmy dużą dawkę pozytywnych wibracji i same miłe wspomnienia.
Dziękujemy za zaproszenie Pani Dyrektor Monice Łukasik, Panu Jakubowi Salitrze oraz Panu Marcinowi Chytroszowi.

Opracowała: Agata Maciejewska

GALERIA

W dnia 16 kwietnia 2024r w naszej szkole odbyły się DNI OTWARTE - przedstawiamy fotorelacje z tego wydarzenia.