Zespół Szkół Nr 2 im. B. Głowackiego  w Krasnymstawie jest jedną ze szkół biorących udział w projekcie  Lubelscy Przedsiębiorcy Jutra realizowanym w okresie od 17.02.2023 r. do 31.03.2023 r. przez Lubelski Park Naukowo-Technologiczny.
Program zrealizujemy wspólnie z pilotażowymi szkołami z trzech powiatów województwa: janowskim, krasnostawskim i łęczyńskim.

Podczas warsztatów biznesowych i spotkań studyjnych z przedsiębiorcami  uczniowie poznają tajniki prowdzenia biznesu z uwzglednieniem innowacji. Nauczą sie wdrażać nowe pomysły. Opanują sposoby   budowania  swojej kariery i zdobywania  środków  na pierwszy biznes. W trakcie projektu uczniowie  wezmą udział w dwóch konkursach, gdzie zaprezentują swoje pomysły oraz opracują biznesplany. Młodzi dowiedzą się również o tym, jak wdrożyć i sfinansować swój innowacyjny pomysł.

 W trakcie bootcampu 1 zespół z naszej szkoły w składzie: Luiza Dulbas, Klaudia Koza, Karolina Turczyńska i Kamila Wójcik, brał udział w warsztatach  na temat:

  1. Jak budować zespół startupowy?
  2. Jak poznać swojego klienta i zbadać rynek?
  3. Tworzenie modelu biznesowego.
  4. Zdobywanie klienta, marketing.
  5. Finanse firmy (przychody, koszty i zyski).
  6. Pitching-jak zaprezentować swój pomysł? Aspekty merytoryczne.

             Przed nasza drużyną  kolejne etapy na drodze  do założenia własnej firmy. Już wkrótce zaprezentują pomysł na innowacyjne przedsięwzięcie i opracują biznesplan. Życzymy wytwałości, wielu  ciekawych pomysłów i sukcesów  w konkursach.

Opracowała Iwona Dobosz

  GALERIA