W dniu 17.03.2021 uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Krasnymstawie z klas I, II, III i IV TECHNIK INFORMATYK wzięli udział w zajęciach online przygotowanych przez wykładowcę Uczelni Państwowej w Zamościu w ramach Uniwersytetu Pierwszego Wieku.

Pan prof. Krzysztof Pancerz w bardzo ciekawy sposób przeprowadził dla młodzieży zajęcia pt. „Język R".

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznać interpretowany język programowania R oraz środowisko do obliczeń statystycznych i wizualizacji wyników. R jest podstawowym językiem programowania w bioinformatyce, spopularyzowanym głównie dzięki stworzonemu przez Roberta Gentlemana repozytorium Bioconductor.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie i czekamy na kolejne zajęcia.

 

Zajęcia zorganizowali: Grzegorz Małek, Zbigniew Szałaj, Mariusz Gronkowski

Galeria