Dnia 15 lutego 2023 roku rozpoczęliśmy VI edycję konkursu powiatowego The Voice of Głowacki, organizowanego przez Zespół Szkół Nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie oraz Krasnostawski Dom Kultury. Młodzi wokaliści zaprezentowali się w wybranej przez siebie piosence podczas I etapu konkursu, tzw. „Przesłuchań w ciemno”. Pani dyrektor Renata Burdan powitała uczestników, nauczycieli – opiekunów, trenerów wokalnych, jury konkursu oraz zgromadzoną publiczność i życzyła powodzenia wszystkim biorącym udział w konkursie.

Jury w składzie: pan Michał Antoniak, pan Patryk Staszczyk, pan Damian Chabros, pan Sławomir Bandosz, oceniało umiejętności i walory muzyczne, dobór repertuaru do wieku oraz możliwości wykonawców, nie widząc ich w czasie prezentacji utworu. W wyniku „Przesłuchań w ciemno” skompletowano następujące drużyny, które zawalczą o udział w finale podczas II etapu konkursu, „Bitew”, 8 marca 2023 roku.

Drużyna nr 1 - Pan Michał Antoniak: Maja Lasek, Lena Bielesza, Karolina Hać, Maja Wójcik.

Drużyna nr 2 - Pan Damian Chabros: Martyna Basińska, Grzegorz Gierula, Kacper Wilkołek, Julia Lato.

Drużyna nr 3 - Pan Patryk Staszczyk: Anna Soczyńska, Martyna Błaziak, Klaudia Żuk, Aleksandra Kozyrska.

Drużyna nr 4 - Pan Sławomir Bandosz: Maja Szostak, Karolina Żebrowska, Julia Kociuba, Julia Muda.

Wykonawcom i ich trenerom życzymy miłej współpracy podczas przygotowań do „Bitew” i powodzenia w walce o Finał.
Opracowały Anna Kurzak, Justyna Mańkowska-Wrona

GALERIA