Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, który obchodzimy w październiku, w naszej szkole została zorganizowana prelekcja dotyczącą profilaktyki zaburzeń psychicznych. Spotkanie odbyło w się w dniu 20. 10. 2022 i poprowadziła je P. Agata Wójtowicz przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krasnymstawie.
Podczas prelekcji Pani Agata w bardzo ciekawy sposób przedstawiła podstawowe informacje dotyczące zaburzeń zdrowia psychicznego, wpływu stresu na nasze życie, a także poruszyła temat depresji, która coraz częściej dotyczy młodych osób.
Szczególną uwagę zwróciła na fakt, że bardzo ważna jest tolerancja i nie należy odtrącać ludzi, których dotknęły jakiekolwiek zaburzenia psychiczne. Poruszyła także bardzo istotny aspekt profilaktyki, mówiła o tym, że mamy wpływ na naszą psychikę, możemy o nią dbać- odpowiednio korzystając z wolnego czasu, unikając uzależnień, częstego korzystania
z mediów, uprawiając sport, nawiązując prawidłowe relacje z ludźmi itp.

W spotkaniu udział wzięły 4 klasy: I TI, ITP, ITMO, IVTI.

Opracowała: Justyna Mańkowska-Wrona